-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаСветКРВАВ ДОЧЕК: Три лица за се избодени со нож за време на...

КРВАВ ДОЧЕК: Три лица за се избодени со нож за време на новогодишниот настап на Дара Бубамара

Три лица се избодени со нож за време на новогодишниот настап на Даре Бубамара во хотелот „Мајдан“ во Белград.Како што јави екипата на Нова.рс од местото на настанот, нападот се случил во тоалетот на хотелот.

Набргу по нападот, настапот бил прекинат, а во хотелот пристигнале голем број полицајци, како и брза помош.

Од Брзата помош велат дека едно од повредените лица се здобило со тешки повреди.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес го празнуваме Свети Климент Охридски

Денес Македонската православна црква го празнува споменот на својот патрон Свети Климент Охридски – Чудотворец, најпознатиот меѓу повеќето ученици на Светите браќа Кирил и...

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...