1.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаМасовна тепачка на ски терените во Маврово - Се истепале ...

Масовна тепачка на ски терените во Маврово – Се истепале Гостиварци и Косовци има и повредени

„Неколку лица косовски државјани и неколку гостиварци се приведени во полициска станица поради тоа што учествувале во меѓусебна физичка пресметка околу 14 часот, на ски-терените на Бистра, а поради претходно недоразбирање. Во тепачката биле користени тврди предмети“, потврдија од полицијата.

На ски-терените во Маврово, во неделата околу 14 часот избила тепачка помеѓу неколкумина гостиварци и косовски државјани. Во тепачката има и повредени, извести полицијата. Сите учесници во масовната тепачка биле приведени и задржани во полициската станица во Гостивар.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...