7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаЗабаваАдел ја купи куќата на Силвестер Сталоне од 110 милиони долари за...

Адел ја купи куќата на Силвестер Сталоне од 110 милиони долари за 58 милиони.

САД- Адел ја започнува новата година токму со купувањето на вилата на Силвестер Сталоне во Беверли Хилс, според Дејли Меил. Сталоне првпат ја наведе куќата за продажба со осум спални и 12 бањи во јануари 2021 година за 110 милиони долари, пред да ја спушти цената на 85 милиони долари во мај, но Адел, наводно, ја купила за „само“ 58 милиони долари.

Домот на Аделна Беверли Хилс во кој сега живее со синот

Ова е четврти имот на Адел во Беверли Хилс, а нејзиниот втор најнов дом на 90210 беше купен од Никол Ричи во јуни 2021 година. Нејзините нови соседи во затворената заедница каде што се наоѓа домот се Еди Марфи и Дензел Вашингтон.

Барате соба со поглед? Вилата на Силвестер Сталоне во Беверли Парк има 20.

 

 

 

 

 

Големиот имот, се наоѓа на 3,5 хектари земја и може да се пофали со прекрасен поглед кон околните ридови поставени наспроти блескавата позадина на Лос Анџелес.

 

Домот на акционата ѕвезда има 8 спални, 9 бањи и 3 полубањи е изграден за првпат во 1994 година од архитектот Едвард Гранзбах и опфаќа 21.000 квадратни метри.

Сместен во Беверли Парк, една од најексклузивните и ѕвездени населби во Лос Анџелес, домот во медитерански стил се издвојува по поглед во недоглед на градот и кањонот, вели агентот за недвижнини Џејд Милс. „Многу од овие домови во населбата се големи, убави домови, но немаат поглед“, објаснува таа. „Ова е исклучителен дом со земја и има поглед.

Раскошното соединение има и двоспратна куќа за гости дизајнирана од Ричард Лендри, кој работел со sвезди како Гизела Бундшен и Том Брејди во нивниот поранешен дом во Лос Анџелес. Вклучува 2 спални соби, дневна соба, кујна и трпезарија.

Најзначајните карактеристики на домот е, можеби не е изненадувачки, салата за вежбање.

 

Надвор од теретаната, домот поседува и кино, салон за цигари и бар за сопствени потреби. „Исклучително“, вели Милс. „Најдобриот бар во градот!

 

Француските врати овозможуваат собите да се капат во природна светлина. Двете главни бањи се исто така особено големи, додава Милс.

Имотот исто така вклучува гаража со 8 автомобили и уметничко студио – самиот Слај е сликар и има голем број свои дела обесени во неговиот дом, покрај парчиња од други познати уметници (вклучувајќи и една слика на Кери Џејмс Маршал) .

“И покрај тоа што квадратурата е многу голема, има традиционален план. Тоа е навистина лесна куќа за живеење”, вели Милс. (АД)

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...