19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаСо автомобил во Куманово прегазиле жена, потоа излегле од автомобилот за да...

Со автомобил во Куманово прегазиле жена, потоа излегле од автомобилот за да ја тепаат !!

Автомобил во Куманово прегази 44-годишна жена која заедно со уште едно лице стоела во близина на бензиска пумпа кај Табановце.

„Д.Ј.(44) и А.Ј.(54) двајцата од Куманово пријавиле дека во близина на бензинска пумпа кај Табановце, патничко моторно возило „мерцедес“ со белгиски национални ознаки управувано од за нив непознато лице почнало да вози, при што Д.Ј. ја удрило во десната нога“, велат од МВР.

Потоа возачот и совозачот излегле од возилото и ги нападнале А.Ј. и Д.Ј.“

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...