12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаЗабаваТом Круз имал чудна навика: Од своите жени се разведувал кога тие...

Том Круз имал чудна навика: Од своите жени се разведувал кога тие ќе наполнеле точно 33 години.

Имено сега на интернет се појави теорија дека мегапопуларниот актер секогаш се разведувал од своите сопруги кога тие ќе наполнеле 33 години.

Според едни главен „виновкик“ за тоа е Скиентолошката црква чии припадник е Том.

Имено, тие веруваат дека секој од неговите сопруги се нашла на своевиден тест кој имал одреден рок. Бидејќи ниту една од неговите жени не ги исполнувала критериумите на оваа црква, бракот морал да биде прекинат.

Според Њујорк Дејли Њуз, 33 е значителен број во скиентологијата и е познат како „Господар учител“, симболизирајќи го алтруизмот.

Овие актерки биле во брак со познат актер:

Мими Роџерс беше во брак со Том помеѓу 1987 и 1990 година. Мими всушност и го вовела својот тогашен млад сопруг Том со скиентологијата и го натерала да оди на „советување“.

Втората соприга на Круз, убавата актерка Никол Кидман никогаш не станала скиентолог, поради што била окарактеризирана како проблематична, а се шпекулира дека тоа довело до развод, кој траел од 1990 до 2001 година.

Третата сопруга на Том, Кејти Холмс, била со него од 2006 до 2012 година, а во тој период ја добија ќерката Сури Круз.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...