16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаУапсен Македонец во Ниш, со службена картичка од фирмата купувал гориво...

Уапсен Македонец во Ниш, со службена картичка од фирмата купувал гориво па го препродавал

Припадници на МВР Ниш по наредба на Основното јавно обвинителство Ниш ќе поднесат кривична пријава против 47-годишен маж од Македонија поради постоење основи на сомнение дека извршил кражба и фалсификување и злоупотреба на платежни картички, пренесува Нова.рс.

Тој е осомничен дека ја користел картичката за гориво на фирмата во која е вработен, која му била дадена на користење, а на бензинските пумпи во Србија точел гориво за свои потреби, кое подоцна наводно го продавал.

Откако наполнил гориво на бензинска пумпа во Дољевац, полицајците го пронашле во Ниш и го уапсиле.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...