Македонcката кошаpкарска легенда Перо Антиќ, oставил бакшиш од 7.500 евра.

Перо Антиќ е еден од најуспешните македонски кошаркари на сите времиња, кој трипати беше европски првак и одигра две сезони во НБА-лигата.

Антиќ пред извесен период гостуваше во шоуто на Лазаров каде што во „Луто пиперче“ доби прашање колку пари потрошил највеќе за бакшиш во една вечер

Сумата верувале или не изнесува неверојатни 7.500 евра…..

Исто така Атиќ одговори и зошто ги сменил дресовите со „Северна Македонија“

Во продолжение погледнете го целото интервју:

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here