15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗабаваМакедонcката кошаpкарска легенда Перо Антиќ, oставил бакшиш од 7.500 евра.

Македонcката кошаpкарска легенда Перо Антиќ, oставил бакшиш од 7.500 евра.

Перо Антиќ е еден од најуспешните македонски кошаркари на сите времиња, кој трипати беше европски првак и одигра две сезони во НБА-лигата.

Антиќ пред извесен период гостуваше во шоуто на Лазаров каде што во „Луто пиперче“ доби прашање колку пари потрошил највеќе за бакшиш во една вечер

Сумата верувале или не изнесува неверојатни 7.500 евра…..

Исто така Атиќ одговори и зошто ги сменил дресовите со „Северна Македонија“

Во продолжение погледнете го целото интервју:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...