2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаМартин Попов е именуван за шеф на Кабинетот на новиот премиер Ковачевски.

Мартин Попов е именуван за шеф на Кабинетот на новиот премиер Ковачевски.

На денешната владина седница, покрај новите вицепремиер и претседателоте и членовите на основните комисии на Владата, беше избран и шеф на Кабинетот на премиерот Димитар Ковачевски.

На оваа конститутивна седница за шеф на канцеларијата на претседателот на Владата е именуван Мартин Попов.

Попов е советник во град Скопје и беше организациски секретар на СДСМ.

Тој едно време го предводеше Центарот за анализи и истражувања на СДСМ.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...