7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаКривична пријава против 70-годишeн Охриѓанец- Се обидел да пушти во оптек фалсификувани...

Кривична пријава против 70-годишeн Охриѓанец- Се обидел да пушти во оптек фалсификувани 50 евра

Свр Охрид поднесе Кривична пријава против 70-годишниот И.У. од Охрид.

– На 19.03.2020 пријавениот во банка се обидел да пушти во оптек лажна банкнота од 50 евра, за која со вештачење од Дирекцијата за трезорско работење при Народната банка било потврдено дека e фалсификат, информира МВР.

Извор: МВР

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...