-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаВо Собранието нема тоалетна хартија и сапун, се жалат новинарите.

Во Собранието нема тоалетна хартија и сапун, се жалат новинарите.

Новинарите кои што ја следат работата на законодавниот дом се жалат дека во тоалетите во Собранието каде што е прес центарот, нема сапун и тоалетна хартија. Велат дека ваквата состојба датира уште од минатата недела, кога во парламентот беше избрана новата Влада на државава.

Дел од новинарите апелираат до службите на Собранието да стават барем сапун во тоалетите, бидејќи миењето раце е една од клучните препораки во време на пандемија.

„Во тоалетите кај прес центарот нема сапун и хартија уште од неделата кога беше избрана новата Влада. Нека помине некој барем сапун са стави, да миеме раце, пандемија е уште“, им пишуваат новинарите на одговорните во законодавниот дом.
Јавува Фактор

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...