19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаСо нерегистриран автомобил, без возачка удрил во неколку пешаци во Тетово.

Со нерегистриран автомобил, без возачка удрил во неколку пешаци во Тетово.

Во СВР Тетово вчера вечерта прија вено е дека на локалниот пат во тетовско Добарце, патничко моторно возило „опел вектра“,

кое нерегистрирано и без дозвола го управувал 44-годишниот Х.Ј. од ова село удри ло во пешаците Б.К.(34), В.Л.(35) и Ф.Л.(42),

Во несреќата, В.Л. и Ф.Л. се здоб иле со те шки, а Б.К. со телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде биле пренесени за укажување на лekaрска помош.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...