1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаАктуелниот директор на клиниката за неврохиругија ќе биде новиот заменик министер за...

Актуелниот директор на клиниката за неврохиругија ќе биде новиот заменик министер за здравство

Владимир Рендевски, актуелниот директор на клиниката за неврохиругија ќе биде заменик министер за здравство, Филип Поповски од КБ пензиско друштво новиот заменик во министерството за финансии, додека пак во министерството за информатичко општество и администрација, останува Александар Бајдовски.

Ова се дел од решенијата за заменици министри за кои вечерва Димитар Ковачевски ги информирал сопартијците на Централен одбор. Сопартијците му дале овластување да преговара и за останатите кандидати за заменици министри кои ќе бидат од коалицијата.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...