16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаЗабаваПејачката Ребека раскажува како Тоше ѝ помогнал за здравјето на нејзиниот син...

Пејачката Ребека раскажува како Тоше ѝ помогнал за здравјето на нејзиниот син Маркијан. (ВИДЕО)

Пејачката Ребека Јанковска Ристески е жена од која може многу да се научи. И покрај сите тешкотии кои ѝ ги задава животот, таа не ја трга насмевката од своето лице.

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“, поточно, во изданието кое беше посветено на Тоше Проески, открива работи кои досега никогаш јавно не ги кажала.

15 години Ребека никогаш јавно не зборувала за Тоше, а има многу што да каже. Осум месеци биле во иста продукциска куќа, многу концерти заеднички, патувања, турнеи…

Ребека раскажува и како Тоше ѝ помогнал за здравјето на нејзиниот син Маркијан.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...