2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаНова трагедија во Скопје: Давеник изведен од водите на Вардар. (Видео)

Нова трагедија во Скопје: Давеник изведен од водите на Вардар. (Видео)

Нова трагедија го потресе Скопје. Попладнево од водите на реката Вардар во населба Влае е изваден давеник од страна на скопската пожарна.

Од првичните информации не можеме да дојдеме до заклучок дали ова е локацијата каде се случила трагедијата или пак водите на реката го однела телото до локацијата каде е пронајдено.

Во моментов инстуциите немаат ниту информација за причинтие за смрт, дали станува збор за убиство, самоубиство или несреќен случај.

.Видео Тука Инфомакс

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...