20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваПоранешната водителка Хелена Роза си купи автомобил Тесла, па го цитираше Волт...

Поранешната водителка Хелена Роза си купи автомобил Тесла, па го цитираше Волт Дизни: Соништата се исполнуваат, само ако имаме храброст да веруваме во нив.

Поранешната водителка Хелена Роза, која неколку години живее на Нов Зеланд со семејството, се пофали дека си купила кола од марката Тесла. Сликите ги објави на Инстаграм, па вели: „Мојата Тесла модел 3. Си купив Тесла зашто сакам работи што се брзи, секси и со висока технологија“.

Неколку дена претходно Хелена објави фотки од внатрешноста на Тесла. Тогаш го цитираше Волт Дизни па напиша дека соништата се исполнуваат, само ако имаме храброст да веруваме во нив.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...