26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаДодека граѓаните работаат само за сметките, Шилегов и Јанчева на предновогодишна забава...

Додека граѓаните работаат само за сметките, Шилегов и Јанчева на предновогодишна забава испиле и изеле 92 илјади денари, пари на граѓаните

Секој ден, нов скандал од страна на функционерите на СДСМ кои изминатите години го опљчкаа македонскиот народ. Нервозата на СДСМ и нивните бивши функционери е се поголема, бидејќи на виделина испаѓаат криминалите и скандалите кои ги правеа со години. Луксузирање во ресторани со скапи пијалоци и специфични јадења се задоволството на Петре Шилегов и Љубица Јанчева кои граѓаните ги чини илјадници евра. Предновогодишна забава во организација на Шилегов, сметката ја потпишува Јанчева, а ја плаќаат скопјани. Додека граѓаните мака мачат да врзат крај со крај, Шилегов и Јанчева на предновогодишна забава испиле и изеле 92 илјади денари, пари на граѓаните – обвинува ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата посочуваат дека наместо проекти за доброто на сите скопјани, парите и времето администрацијата предводена од Шилегов и Јанчева ги трошеле гоштевајќи се во ресторани.

Додека пола милион луѓе живеат во сиромаштија, Шилегов и Јанчева пиела ексклузивни виски, како Џони Вокер старо 12 години, Џејмисон, Џек Дениелс, како и Чивас Ригел. На оваа прослава поранешниот градоначалник Шилегов имал посебно мени, посебна порција од бифтек на путер кои чинел 2.400 денари, пари со кои едно македонско четиричлено семејство ќе преживее една недела. Со парите на скопјани се плаќа луксузот по ресторани на функционерите од СДСМ. Зголемена е паниката и нервозата во СДСМ бидејќи повеќе не може да се гоштеваат по кафеани – стои во партиското соопштение.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...