9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаДемолиран автомобил на претседателот на здружението за македонско-бугарско пријателство Добре Митрев.

Демолиран автомобил на претседателот на здружението за македонско-бугарско пријателство Добре Митрев.

Вчера во центарот на Скопје е искршено стакло на автомобилот на претседателот на Здружението за македонско-бугарско пријателство-Скопје Добре Митрев.

За криминалното дело преку објава на социјалната мрежа Facebook соопшти претседателот на ГДУ Петар Колев.

„Нема вака да не исплашите, многу сте плашливи, за да кршите прозорци. Да живее нашата татковина Македонија и да живеат Бугарите во Македонија. Претседателот на МБП Добре Митрев е способен човек ќе си купи ново стакло“, пишува Колев.

Митрев од своја страна за нашиот портал изјави дека самиот отишол во полиција каде што бил составен записник за немилиот настан./ТРИБУНА.МК

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...