Повторно прегазен пешак во Скопје, со тешки повреди пренесен во болница

Вчера во 10.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, патничко возило „фолксваген поло“, со скопски регистарски ознаки, уравувано од Ф.Р.(62) од село Идризово, скопско, удрило во пешакот А.Ѓ.(58) од Скопје.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here