4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВо Гостивар фатен 63 годишен маж како кради во дуќан

Во Гостивар фатен 63 годишен маж како кради во дуќан

СВР Тетово информира дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера (1 февруари) околу 13 часот го лишле од слобода 63-годишниот С.Б. , кој претходно извршил кражба во трговски објект на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, сопственост на 50-годишниот гостиварец А.А.
Украдените предмети му се одземени и вратени на сопственикот, додека против 63 годишното лице ќе следува поднесок.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...