21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонија32-годишна Охриѓанка присвоила 1.182.022 денари од маркетот каде што работела

32-годишна Охриѓанка присвоила 1.182.022 денари од маркетот каде што работела

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Л. (32) од Охрид.

Таа, во својство на одговорно лице во маркет лоциран на улицата „Гоце Делчев” во Охрид, подолг временски период, противправно присвојувала парични средства- сопственост на правниот субјект кои и биле доверени за работа. Со тоа, според финансиска документација приложена од сопственикот на правниот субјект, пријавената предизвикала материјална штета од 1.182.022 денари – информираат од СВР Охрид.
Фото Архива

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...