22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаХоџа: Отпуштени 150 работници од една компанија поради мерката „недела неработен ден“

Хоџа: Отпуштени 150 работници од една компанија поради мерката „недела неработен ден“

Недела неработен ден не е добар за економијата, истакна претседателот на Стопанскатa комора на северозападна Македонија Неби Хоџа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Тој вели дека тие не биле согласни со таа одлука.

-Многу работници се отпуштија, само една компанија отпушти 150 работници како резултат на оваа одлука, додава Хоџа.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...