21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВелешанката Пале во домашен притвор, но таму седи во ладна соба и...

Велешанката Пале во домашен притвор, но таму седи во ладна соба и без струја, бидеќи додека била во притвор некој на сета мака и ја ограбил скромната куќа.

Голготата на велешанката Пале И. (23) се чини како да нема крај. Младата жена која со години трпела семејно насилство од страна на полицаецот Александар Р. (40) со кого живеела во вонбрачна заедница, и кому му нанесе смртоносен убод со нож во време додека ја давел, моментално се наоѓа во домашен притвор.

Таа е сама во трошната куќа, наследена од починатиот татко, каде живеела со сега починатиот Александар, и каде минатата година кон крајот на септември се случи трагичниот настан.

Мерката притвор и е заменета со мерка домашен притвор, но додека била во притвор, нејзиниот дом бил целосно ограбен. Се што можело да се однесе било однесено, а згора на се, и била исклучена електричната енергија поради неплатен долг од околу 40.000 денари.
Веста за ,,Фокус” ја потврди братучетка на Пале, млада сопруга и мајка на две малолетни деца која од пред неколку месеци со семејството живее во странство.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...