Велешанката Пале во домашен притвор, но таму седи во ладна соба и без струја, бидеќи додека била во притвор некој на сета мака и ја ограбил скромната куќа.

Голготата на велешанката Пале И. (23) се чини како да нема крај. Младата жена која со години трпела семејно насилство од страна на полицаецот Александар Р. (40) со кого живеела во вонбрачна заедница, и кому му нанесе смртоносен убод со нож во време додека ја давел, моментално се наоѓа во домашен притвор.

Таа е сама во трошната куќа, наследена од починатиот татко, каде живеела со сега починатиот Александар, и каде минатата година кон крајот на септември се случи трагичниот настан.

Мерката притвор и е заменета со мерка домашен притвор, но додека била во притвор, нејзиниот дом бил целосно ограбен. Се што можело да се однесе било однесено, а згора на се, и била исклучена електричната енергија поради неплатен долг од околу 40.000 денари.
Веста за ,,Фокус” ја потврди братучетка на Пале, млада сопруга и мајка на две малолетни деца која од пред неколку месеци со семејството живее во странство.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here