21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваМи се јавија роднини од Германија да им пуштам 200 евра да...

Ми се јавија роднини од Германија да им пуштам 200 евра да поминат до први, реакции по изјавата дека со 300 евра се живее одлично

Откако пензионер што се вратил од Германија јавно кажа дека со 300 евра одлично се живее, не престанува сеирот на Твитер. Велат, среќа што Владата порано не ја зголемила минималната плата на 18.000 денари, оти сега од цел свет ќе сакаат да се доселат кај нас.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...