20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаНашиот олимпиец тврди дека некој му го направил знамето на фотошоп: Крушевскиот...

Нашиот олимпиец тврди дека некој му го направил знамето на фотошоп: Крушевскиот градоначалник и Ставре Јада се „скараа“ за знамето од Кутлеш

Крушевскиот градоначалник Томе Христоски и олимпиецот Ставре Јада за изненадување влегоа го „клинч“ на социјалните мрежи.

Откако Јада пред извесен период упати критики кон општината поради малата финансиска помош за ЗОИ (10 илјади денари), првиот човек на градот, Христоски, му реплицираше во објава на социјалните мрежи.Денес Ви реплицирам со факти гледајќи ве на ТВ екраните со знамето од Кутлеш, Вие денес требаше да не побиете со факти и дела на терен, да не претставувате вистински, за својата држава и народ, за се она што претходно се плукаше, обвинуваше кон државата и општината.

Се прашувам и друга работа како политичар, но и граѓанин на нашата држава, дали доволно им возвративме како држава и општина на Ѓоко Динески, Јошко Миленкоски-одбојка, Стерули Андоновски-кошарка, Доно Кечевски-скијање, пинг понгот, Илија Најдоски-фудбал, Филип-ракомет и многу други без замерка крушевчани кои постигнаа многу повеќе во другите спортови. Во зависност од тоа кои резултати ги имаат постигнато за репрезентацијата, меѓународно и кои генерации растеа во спортот заедно со нив, кои спортисти произлегоа од нив.Колку и тие не претставуваа, какви резултати имаа, како им возвративме, дали е или било доволно!?“, се вели во објавата на Христоски.

На тоа не остана должен и Јада, кој повторно се осврна на слабата финансиска помош, додавајќи дека таа фотографија е монтажа.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...