Професорот Вело Маркоски кажа како ја ќарил згодната Евгенија: На почетокот се пишувавме само во врска со факултетот, па тоа пишување прерасна во љубов, па љубовта ја крунисваме со Брак.

Познатиот инфектолог Вело Марковски е во брак со многу помладата Евгенија Николовска – Марковска, која на јавноста исто така не и е непозната од порано. Особено на онаа естрадната и медиумите кои ја третираат естрадата, музиката, светот на модата и забавата.

Атрактивната Евгенија е поранешна манекенка и мисица, некогашна членка на модното студио „Шанел“ од Битола со кое има учествувано на многу модни ревии, а освоено и повеќе титули на разните избори за убавина.

Убавата Евгенија е позната и како модел, а особено популарна стана пред 7 години, кога во етерот се појави контроверзното видео на групата „Пука козметика“ за темата „Си го бара“ кое изобилува со прилично провокативни сцени, какви што се и стиховите на песната, кои обработуваат токму и таква, скокотлива тематика.

Откако младата убавица и професороот нивната љубов ја крунисаа со брак, набргу го добиваат и нивното синче, а Евгенија покрај дипломирањето се стекнала и со титулата магистер.

Овојпат тие отворено пред камерите на ,,Бекстејџ” зборуваа за тоа како започнала нивната врска, какви се предрасудите и како се согласуваат во бракот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here