17.1 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаУтрово убиен битолчанец околу шест часот, во куќа на негов близок роднина.

Утрово убиен битолчанец околу шест часот, во куќа на негов близок роднина.

Убиен е битолчанец утрово околу шест часот, во куќа на негов близок роднина во Битола. Според првичните неофицијални податоци, роднината го застрелал битолчанецот откако овој му влегол дома со остар премет .

Од СВР Битола потврдија дека едно лице е починато на местото на настанот, а друго е лишено од слобода.

Увидот е во тек и дополнителни податоци за настанот, како и за тоа дали убиството се случило во самоодбрана, МВР ќе соопшти подоцна.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...