11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваМакедонски пејач се поднови со џип од 70.000 евра.

Македонски пејач се поднови со џип од 70.000 евра.

Популарниот пејач Ѓоко Јовиќ, фронтменот на групата „Енерџи бенд“ од пред неколку дена се поднови со „ѕвер“ на четири тркала.
Станува збор за возило од марката „Mercedes-Benz GLE350d Coupe 4Matic“, чија вредност на пазарот во моментот се движи од 55.000 евра до 70.000 евра, во зависност од опремата и годината на производство.

Пејачот сподели неколку фотографии од неговиот нов миленик на социјалните мрежи, а неговите пријатели му честитаа за неговиот избор.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...