Руските војници со стратегија: Облекле украинска униформа и тргнале кон центарот на градот. (ВИДЕО)

Руската армија запленила две воени возила на вооружените сили на Украина, па дел од руските војници ја облекле украинската униформа што ја носеле заробените украински војници и така се упатиле кон центарот на Киев.

Русија не бира средства како да ја порази Украина, а освен моќното оружје што го поседува, армијата на Владимир Путин користи и финти кои досега сме ги гледале само на филмовите со Жан Клод ван Дам и со Стивен Сегал.

Имено, руската армија запленила две воени возила на вооружените сили на Украина, па дел од руските војници ја облекле украинската униформа што ја носеле заробените украински војници и така се упатиле кон центарот на Киев.

Оваа информација ја потвердил и украинскиот заменик-министер за одбрана, пренесува „Киев Индипендент“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here