ФОТО: Во метрото во Киев се роди бебе

Во метрото во Киев се роди бебе. Бебето по име Миа заплакала во тунел во метрото, каде што нејзината 23-годишна мајка се сокрила од ракетниот оган, објави Дејли мејл.

Украинскиот полицаец Микола Шлапак, кој дошол на помош на мајка му, рекол дека го слушнал плачот на младата жена среде експлодираните гранати.

Набргу откако помогнал при породувањето, тој можел да повика брза помош, а мајката и бебето биле пренесени во болница, од каде што известија дека и двајцата се добро.


Tv21

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here