Бајден со порака до Русите: Вие не сте наш непријател

„Не верувам дека тие сакаат крвава, деструктивна војна против Украина, земја и народ со кои споделувате толку длабоки семејни, историски и културни врски“, се наведува во пораката на американскиот претседател Џо Бајден, што на Твитер ја објави Стејт департментот.

Стејт департментот објави и фотографија со пораката на Бајден:

„До граѓаните на Русија: Вие не сте нашиот непријател“. 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here