Вооружени лица ограбија банка во Скопје !!

Вооружени лица попладнево ограбиле експозитура на банка во центарот на Скопје, а едно од лицата отворило испукало куршум, потврдуваат од МВР за Фокус.

-На 08.3.2022 во 12:35 часот во Полициска станица Центар било пријавено дека од експозитура на банка на подрачје на Центар три лица со закана со оружје од вработените одзеле пари, по што во близина на местото на настанот едно од лицата испукало еден куршум,велат од МВР.
Оттаму додаваат и дека нема повредени лица во инцидентот и дека се преземаат мерки за расчистување на случајот, а повеќе информации најавуваат за подоцна. Засега не се открива за која банка станува збор.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here