Понижувачки: Јавна куќа од Германија им нуди работа на украински девојки

Рускиот медиум Восток сподели фотографија од објава на социјалната мрежа Фејсбук на која може да се забележи дека јавна куќа од Германија нуди работа на девојките бегалци од Украина.

На “огласот” може да се види дека се нуди работа за жени до 25 до 55 години, а госпоѓата информира дека може да се заработат и до 500 евра дневно.

Подготвени сме да ви укажеме помош и да ве сместиме во нашите апартмани, Ве чекаме” – стои во објавата на Фејсбук.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here