6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаСветПонижувачки: Јавна куќа од Германија им нуди работа на украински девојки

Понижувачки: Јавна куќа од Германија им нуди работа на украински девојки

Рускиот медиум Восток сподели фотографија од објава на социјалната мрежа Фејсбук на која може да се забележи дека јавна куќа од Германија нуди работа на девојките бегалци од Украина.

На “огласот” може да се види дека се нуди работа за жени до 25 до 55 години, а госпоѓата информира дека може да се заработат и до 500 евра дневно.

Подготвени сме да ви укажеме помош и да ве сместиме во нашите апартмани, Ве чекаме” – стои во објавата на Фејсбук.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...