Спот кој ги изнасмеа сите: Вучиќ излегува и од фрижидер. (Видео)

Претседателот Александар Вучиќ вечерва на својот Инстаграм профил објави ново предизборно видео. Toj во смешно видео излегува од фрижидер на млад брачен пар и ги наведува успесите постигнати во претходниот период.
Важно ми е да допрам до секој граѓанин на Србија. Останува уште многу да се направи. Ни требаат повеќе патишта, пруги и фабрики. Ако не верувам, добивте и субвенција за решавање на станбеното прашање. И кога сите во Србија ги имаат можностите што ги имате денес, нема да ме гледате толку многу. И ние се трудиме тоа да се случи што поскоро – и рекол Вучиќ на жената која го отворила фрижидерот. А дотогаш, запомнете, ако останеме обединети со тие цели пред нас, единствената граница се нашите соништа – и вели Вучиќ на збунетата жена.

На самиот крај од видеото, додека се подготвува да ја стави питата во рерна, жената вели: „Ви благодарам, но ве молам не излегувајте од рерната“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Александар Вучић (@avucic)

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here