Видео Се степале касиер и муштерија во КАМ Маркет

„На 15.03.2022 во 22.00 часот В.П.(22) од Скопје пријавил дека околу 16.50 часот додека ги извршувал своите работни активости како касиер во маркет на подрачјето на Центар влегол маж на возраст од околу 30 години без заштитна маска да пазари и од страна на неговата колешка му било укажано да стави заштитна маска поради запазување на здравствените протоколи. Тогаш лицето станало агресивно и физички ги нападнало“, информира МВР.

 

На видеото снимено со телефон, кое го објави порталот „А1он“, се гледа како купувачот му се нафрла на вработениот, а неговите колешки се обидуваат да го оттргнат.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here