Уште една тешка сообраќајна незгода на патот Охрид-Кичево.

Автомобил со кичевски регистарски ознаки марка „Фолксваген Пасат“ се заби во бетонски столб. Предниот дел од автомобилот e целосно уништен.

Очевидци велат дека веројатно сообраќајката настанала откако возачот возел со поголема брзина од пропишаната, не ја видел острата кривина и удрил во бетонската препрека која го двои “направениот” од “ненаправениот” дел од “автопатот”.

За сега нема информации за повредени, а во моментов е пристигната полиција која врши увид на местото на настанот.

На овој дел од патот често има сообраќајни несреќи, а последната беше со смртен исход.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here