9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаГруби: Албанците на пописот ќе излезат толку колку што се

Груби: Албанците на пописот ќе излезат толку колку што се

На крајот од месец март, Државниот завод за статистика ќе ги објави податоците од пописот кој се спроведе минатата година.

На оваа тема вечерва разговаравме и со првиот вицепремиер Артан Груби кој рече дека Албанците на пописот ќе излезат толку колку што се.

„Убеден сум дека резултатите од пописот ќе бидат објавени на крајот на месецот и резултатите ќе бидат добри и општоприфатени. Има некои трагични да ги наречам изјави од одредени личности, но тоа оставам на нив да ги објаснат. Што се однесува на Албанците, тие ќе бидат толку колку што се, сите да бидат мирни дека бројките од пописот ќе бидат релевантни и веродостојни. Многу митови ќе се разбијат“, изјави Артан Груби – прв вицепремиер.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...