Роналдо, идеме по тебе- Не си тепан ти со влелки од ЧИК Куманово

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ја победи Италија со 1:0 и се пласираше во финалето на мундијалскиот плеј-оф.
Неверојатен успех постигнаа избраниците на Благоја Милевски, а натпреварот беше решен со голот на Александар Трајковски во судиското продолжение.

Огромниот успех на македонските фудбалски херои донесе еуфорија насекаде низ државата, а не изостанаа ниту урнебесните твитови посветени токму на големата победа.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here