Тупанчески: На свој трошок бев во Палермо да гледам фудбал

Министерот за правда, Никола Тупанчески, во изјава за Фокус вели дека на свој трошок отпатувал во Италија за да го следи фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Италија во Палермо.

Mинистерот Тупанчески заедно со вишата јавна обвинителка, Фатиме Фетаи и претседателот на Основниот суд Кавадарци, Лазар Нанев, беа забележани како го следат натпреварот во живо, во ложата на стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо.

На ова реагираше Антикорупциската комисија, од каде порачаа министерот, обвинителката и судијата да си кажат кој им ги подмирил трошоците за патувањето.

-Секако дека на свој трошок бев во Италија, изјави за Фокус министерот, веднаш штом пристигна во Скопје.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here