Петиција за протерување на љубовницата на Путин од Швајцарија

Петиција за протерување на љубовницата на Путин од Швајцарија

Противниците на Владимир Путин и на руската инвазија на Украина, покренаа петиција во која од Швајцарија бараат да ја протера Алина Кабаева, наводната љубовница на рускиот претседател.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here