18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаСветРитуал во Киев: Вештерки од целиот свет му фрлаат магија на Путин...

Ритуал во Киев: Вештерки од целиот свет му фрлаат магија на Путин !!!

Киевскиот магазин „Котелот на вештерката“ на својата страница на Инстаграм објави „план за отстранување на рускиот претседател Владимир Путин“ и поддршката од вооружените сили на Украина. За да апсурдот е поголем и актуелната власт во Украина ја поддржа оваа „воена операција“

„31. „На 29 март, лунарниот ден, денот на корупцијата и проклетството, ние, вештерките на Украина, заедно со нашите колеги од странство, ќе го извршиме ритуалот на казнување на непријателот на украинскиот народ – Владимир Путин“, велат.
Украинските вештерки напишале дека ќе се соберат на последниот ден од март на врвот на една од планините каде ќе се врши чинот на жртвување.

„Веќе е собран круг од 13 вештерки, а веќе се разговара за олтарните ножеви за принесување жртви на повисоките сили“, велат организаторите на „настанот“.

Вештерките велат дека вториот дел од ритуалот ќе го извршат во април, со цел да се поддржи украинската армија.

„За победа на нашите големи луѓе, за успех и отворање на патиштата! Нека ни помагаат боговите на војната – Один, Тор, Перун“, пишува „Котелот на вештерката“.

Советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина, Алексеј Арестович на Фејсбук им се обрати на украинските вештерки со зборови на поддршка.

Девојки, само продолжете“, напиша Арестович.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...