21.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопјани со молотови коктели се обиделе да го запалат казиното !!!

Скопјани со молотови коктели се обиделе да го запалат казиното !!!

Два молотови коктели биле фрлени врз казино, вчера во Кисела Вода, информира МВР.

-На 26.03.2022 во 08.15 часот во СВР Скопје, вработена во казино на бул.„Борис Трајковски” пријавила дека околу 08.05 часот кон казиното биле фрлени две шишиња со запалива течност, при што била оштетена влезната врата и настанал пожар кој бил изгаснат од вработените, велат од МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...