30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаКовачевски до фудбалерите: Нема за што да жалите, вашата иднина е светла.

Ковачевски до фудбалерите: Нема за што да жалите, вашата иднина е светла.

Браво момци, покажавте како се брани националниот дрес, порача премиерот Димитар Ковачевски по денешниот натпревар на Македонија со Португалија.

„Одлична игра и пожртвувано до последната минута. Нема за што да жалите, бевте достојни противници на најсилните репрезентации во светот. Ви благодариме што не направивте горди, продолжуваме понатаму. Вашата иднина е светла“, истакна Ковачевски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...