Нема простор за паника: Од МВР потврдија дека во атарот на селото Арачиново попладнево не паднало никакво летало.

Од МВР потврдија дека во атарот на селото Арачиново попладнево не паднало никакво летало.
Се шпекулираше по дојава од жители од селото дека во атарот на Арачиново паднало некакво летало , дрон или друг објакт. Од МВР за Канал 5 појаснија дека постапиле по дојавата и излегле на самото место , но немало никакв летало.

Во меѓувреме се јавиле во Агенцијата за цивилна воздушна пловидба и во други релевантни институции, од каде исто така рекле дека немало никакво сомнително летало во атарот на Арачиново.

Според неофицијални информации очевидци виделе бело летало кое леталео многу ниско и се сомневале дека подоцна паднало..

Некои шпекулации велат дека е можно и да паднал дрон како оној во близина на Загреб,но од МВР велат дека ниту од цивилната пловидба ниту од другите надлежни служби веста дека имало пад на некакво летало, не е потврдена.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here