26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаЗоран Ивановски се налути: Kаде е сега Австралиската дијаспора да собере $10...

Зоран Ивановски се налути: Kаде е сега Австралиската дијаспора да собере $10 милиони па да ги испрати во Македонија да се купат автобуси со кои ќе се носат демонстрантите пред собрание.

Минатата година агресивно бараа бојкот на попис во сопствената држава, да повторам во сопствената држава за да сега негодуваат на резултатите од истиот. Дијаспората особено онаа од Австралија уште поагресивна напаѓа секого кој не мисли како нив, бара бојкот на парламентот, бојкот на изборите…..

Одиме кон реалноста, бараат да не се признае пописот,бараат народ на улица, па да прашам каде се оние 132.000 инаетчии да излезат сега на улица и да спијат пред собрание, каде е Австтралиската дијаспора да собере $10 милиони па да ги испрати во Македонија да се купат автобуси со кои ќе се носат демонстрантите пред собрание, ќе се плати за храна и шатори за истите, ќе се закупат тв станици да вртат информации за протестите?

Поради лична желба да бидете интересни и поради неколку мали кретенски партии кои се обидуваа да соберат некој политички поен направивме штета на државата која ќе трае најмалку 10 години ако не и повеќе. И прекинете да дебатирате и да ги кривите Албанците ама ништо не се тие криви.

ПС. Бабата донела некоја торта за роденден, малиот Трајче бил лут на некој, па се крие на таванот, па избегнува да појде во кујна за на крајот од вечерта да влезе и да види дека нема торта. еЕ па нема шо мислеше!
Фејзбук статус Зоран Ивановски

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...