15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНема среќа овој човек: Екс министерот Миле Јанакиески осуден на казна затвор...

Нема среќа овој човек: Екс министерот Миле Јанакиески осуден на казна затвор од 3 години и 6 месеци за случајот „Топлик“

Екс министерот Миле Jанакиески е осуден на казна затвор од 3 години и 6 месеци за случајот „Топлик“, односно за изградбата на „Сончев град“.

На три години затвор е осуден Томе Ѓурчилов, а останатите обвинети Димитар Димовски, Марица Тасева, Димитар Гачев и Веса Томчевска, добија условна казна од две години.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...