Починаа ракометарот на Бутел Денис Тот.

Неофицијално Телма дознава дека починал хрватскиот ракометар Денис Тот.

Претходно беше соопштено дека во Клиничкиот центар Скопје бил донесен во без сознание и без видливи траги на насилство. Тој е на возраст од 27 години, и е ракометар на Бутел..

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот и за тоа соодветно ќе ја известиме јавноста“, се наведува во соопштението од МВР.

Предходно на некои портали можеше да се прочита вест дека тот бил претепан во дискотека.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here