(Видео) Реакцијата на Фон дер Лајен кога ја виде масовната гробница во Буча.

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, вчера изјави дека убиствата на цивили во Буча го покажуваат суровото лице на армијата на рускиот претседател Владимир Путин и вети дека ќе го поддржи Киев во одбраната на европските граници.

За време на посетата на Буча, каде форензичарите почнаа да ископуваат тела од масовната гробница, Фон дер Лаjен беше видно потресена од она што го виде. На „Твитер“ беше објавен моментот кога шефицата на Европската комисија пристигна на локацијата на масовната гробница во Буча. Нејзината реакција кажува сè, пишуваат светските агенции.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here