20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЕден од осудените за 27 април до Шилегов: Се смееш за чадорот,...

Еден од осудените за 27 април до Шилегов: Се смееш за чадорот, ама кажи им на сите дека се помоча во гаќи !!! !!!

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, на петгодишнината од насилството во македонското Собрание на 27 април 2017 година, на својот фејсбук-профил раскажа за случка при упадот во Собранието на 27-ми април пред пет години.

– Ова е за патриотите и уставобранителите. Имаше еден чичко (дедо) којшто во тој упад во Собранието, влегол со чадор. Со чадорот упорно удираше по Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски и по мене. По некое време, Дамјан го праша: Чиче, да ти го купам чадорот за 300 денари? Чичето одговори: мојов е скап, голем е, вреди барем 500. На Дамјан му дадов 1.000 денари. Му ги даде на чичето. Ни го даде чадорот за 1.000 денари и излезе од прес центарот на Собранието – напиша Шилегов на социјалните мрежи.

„Ах, Македонијо … Те продадоа за 1.000 денари. Како бакшиш на певаљка (па макар и оперска) која денес глуми лудило пред Собрание“, напиша Шилегов.
Но на ова не остана рамнодушен Вили Гајда еден од осудените за 27 април, па во негов стил му возврсти на Петре Шилегов, да каже колку беше храбар тој ден, а не сега да се шегува и да измислува приказни за мали деца…

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...