Дарко Лазиќ: Некој ми ставил ДРОГА во пијачката…

Дарко Лазиќ тврди дека ноќта кога бил уапсен не конзумирал наркотици иако дивеел на автопат.
Сега е ослободен, па призна дека пиел алкохол и возел без дозвола, но не и дека користел психоактивни супстанци кои му биле пронајдени во крвта.

-Точно е дека бев позитивен на кокаин, но не го консумирав. Да се ​​дрогирав, сигурно немаше доброволно да се согласам да го направам тој тест. Соработував со полицијата токму затоа што знаев дека ништо не сум земал. Единственото логично објаснување за тоа што ми се најде дрога во крвта е тоа што некој ми ја полил во пијалокот или дека сум пиел од туѓа чаша. На тој роденден имаше многу непознати луѓе,  вели Дарко и открива зошто пиел таа вечер.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here