6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаЗабаваЕлон Маск доаѓа во Буковски ливади да го види мостот-чудо на Нискоградба-Битола

Елон Маск доаѓа во Буковски ливади да го види мостот-чудо на Нискоградба-Битола

ЈП „Нискоградба – Битола“ се пофали дека по објавувањето на реновираниот мост во населбата Буковски ливади, ги контактирал милијардерот Елон Маск и побарал да биде специјален гостин на церемонијата по повод свеченото пуштање на ова архитектонско чудо.

Од претпријатието не сакаа да го откријат датумот што го договориле, само додадоа дека милијардерот се интересирал за технологијата и материјалите користени да се изгради ова неверојатно здание и побарал контакт од мајсторите кои работеле на него за да им понуди работа во неговата компанија „Тесла“.
Веста е Сатира со цел маллу да се насмееме. Извор:Коперација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...